Przejdź do treści

Lastreco to opracowywany przez nas, wytrzymały materiał wyglądem przypominający lastryko, inaczej nazywane terazzo.  Powstaje on z wykorzystaniem rozdrobnionych w kruszarce odpadów i zużytych produktów kompozytowych.

Lastreco-estetyka lastryko i wykonanie eco.

Prowadząc od lat działalność w branży kompozytowej mamy świadomość zarówno zalet kompozytów jak i problemów związanych z oddziaływaniem naszej produkcji na środowisko naturalne.

Do zalet konstrukcji kompozytowych zmniejszających ślad węglowy można zaliczyć niską wagę, dużą trwałość i odporność na uszkodzenia, wytrzymałość (co przekłada się na zużycie małej ilości materiału w stosunku do wytrzymałości produktu ) oraz łatwość w utrzymaniu w czystości i dobrym stanie ( nie są wymagane specjalistyczne, chemiczne środki do czyszczenia i konserwacji ).

Z drugiej strony jednak, produkcja elementów kompozytowych generuje odpady, które tak jak gotowe elementy praktycznie nie podlegają recyklingowi.

Materiał

Materiał Lasterco powstał z potrzeby opracowania sposobu na takie przetworzenie odpadów i zużytych wyrobów kompozytowych, by nadawały się do powtórnego użycia bez straty na parametrach wytrzymałościowych i przy zachowaniu estetyki gotowego elementu, tak by znalazł jak najszersze zastosowanie np. w branży meblarskiej czy budowlanej.

Mając na uwadze środowisko, postanowiliśmy, że pierwszym wprowadzonym produktem z materiału LASTRECO będą duże donice, które umożliwią wprowadzenie zieleni nawet w trudne do zagospodarowania przestarzenie publiczne.

Przeznaczenie

Donice wielkogabarytowe Lastreco świetnie nadają się do zazielenienia przestrzeni miejskiej, czy na tereny śródmiejskich inwestycji mieszkaniowych, gdzie istniejąca infrastruktura (m.in. garaże podziemne, instalacje wodno-kanalizacyjne, itp.) nie pozwala na zadrzewianie.

Możliwość transportu i przestawienia donicy bez jej uszkodzenia pozwala na tworzenie zielonych skwerów np. na rynkach miejskich, placach i śródmiejskiej zabudowie. Takie donice doskonale sprawdzą się również we wnętrzach, wprowadzając dużą roślinność np. w przestarzeniach biurowych, salonach, restauracjach etc.

Technologia przetworzenia i ponownego wykorzystania odpadów kompozytowych jest obecnie w trakcie dopracowywania, ale już teraz możemy zaproponować państwu naszą donicę Classic 75, która także posiada cechy pro-środowiskowe, może zostać uzupełniona płytą spłycającą donicę z materiału lastreco, a docelowo również będzie podlegała recyklingowi.

Donica Classic 75 to lekka i wytrzymała donica, która sprawdzi się zarówno w nowoczesnym jak i tradycyjnym otoczeniu. Nadaje się do prywatnych wnętrz i ogrodów oraz dla firm, sklepów, restauracji i miejsc użyteczności publicznej jak rynki, place, deptaki i skwery. Posiadamy w ofercie donice w wielu standardowych kolorach ale dajemy też możliwość zamówienia jej w dowolnym kolorze ze wzornika RAL. 

Przy opracowywaniu wielkogabarytowej donicy Classic 75, chcieliśmy mieć pewność, że będzie bezpieczna dla środowiska i bardzo wytrzymała. Dlatego do produkcji Donicy Classic 75 zastosowaliśmy materiały o najlepszej dostępnej jakości, jakie są wykorzystywane np. do produkcji jachtów oraz przeprowadziliśmy specjalistyczne badania laboratoryjne (między innymi testy starzeniowe i badania przenikalności substancji chemicznych do środowiska).

Dzięki temu zapewniamy, że:

  • nasze donice są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne (spełniają normę̨ ISO 3917:2016) takie jak promieniowanie UV, wysokie i niskie temperatury, skoki temperatur oraz oddziaływanie wody;
  • są bezpieczne dla roślin i środowiska ( spełniają normę̨ ISO 2812-2-2019-01) dzięki temu, że substancje chemiczne nie przedostają się ani do gleby i nie są wypłukiwane przez wodę.

Ponadto donicę Classic 75 cechują:

  • klasyczy i uniwersalny wzór pasujący do nowoczesnego i tradycyjnego otoczenia;
  •  wysoka estetyka i jakość wykonania;
  • wykończenie w połysku, co wpływa na estetykę i łatwość w utrzymaniu w czystości;
  • możliwość recyklingu dzięki opracowywanej przez nas technologii;
  • niska waga ułatwiająca transport;
  • brak konieczności specjalistycznego czyszczenia i konserwacji.

Dodatkowo w ofercie posiadamy płyty z materiału Lastreco, które można wykorzystać dla roślin wymagających nasadzenia do 25 cm. Po umieszczeniu takiej płyty w donicy nie jest konieczne użycie tak dużej ilości wypełnienia z ziemi.

Zapytaj o wycenę
Pobierz kartę produktu
Kontakt

Biuro
Kompozyty Trade Sp. z o.o.
Boruty-Spiechowicza 50
43-300 Bielsko-Biała

E-mail: info@kompozytytrade.com

Tel. +48 33 810 42 22

DANE DO FAKTURY
Kompozyty Trade Sp. z o.o.
Boruty-Spiechowicza 50
43-300 Bielsko-Biała

TIN / NIP: PL 9372713706

www: www.kompozytytrade.com

Dotacja